فرایند ارسال مقاله

فرایند ارسال مقاله
1- ارسال تعهد نامه
در مرحله‌ی اول لازم است پروپوزال و تعهدنامه ای که در وبگاه قرار داده شده است را تکمیل نموده و فایل اسکن شده‌ی آن را به صورت فایل pdf به آدرس ایمیل نشریه ارسال نمایید. در صورت پذیرش پروپوزال و تعهد نامه، از طرف نشریه کد اختصاصی برای مقاله فرستاده خواهد شد. با استفاده از این کد میتوانید از وضعیت مقاله اطلاع حاصل نمایید.
 
2- ارسال مقاله
برای ارسال مقاله لازم است راهنمای نگارش مقاله مربوط به نشریه را که در وبگاه قرار دارد در نظر داشته باشید. در این مرحله کافی است فایل pdf مقاله را ارسال نمایید.
3- بررسی اولیه
در صورتی که نکات ذکر شده در راهنمای نگارش مقاله رعایت شده باشد، مقاله در این محله پذیرفته شده و وارد مرحله ی بازبینی دقیق(داوری) میشود؛ در غیر اینصورت به مدت دو هفته فرصت خواهید داشت تا فایل اصلاح شده‌ی آن را ارسال نمایید.
4- بازبینی دقیق (داوری)
در این مرحله مقاله توسط دو داور مورد بازبینی قرار میگیرد. نتیجه‌ی حاصل از این مرحله به سه صورت خواهد بود.پذیرش برای چاپ در نشریه، پذیرش بعد از انجام دادن اصلاحات لازم و فرستادن اصلاحات، رد.
- در صورت پذیرش برای چاپ وارد مرحله‌ی بعدی میشوید.
- در صورت پذیرش مقاله به شرط اصلاح، به مدت دو ماه فرصت خواهید داشت تا صورت اصلاح شده‌ی آن را برای نشریه ارسال نمایید. میتوانید موردهای اصلاح شده را نوشته و در صفحه‌ی اول صورت اصلاح شده‌ی مقاله قرار داده و آن را ارسال نمایید یا اینکه نکات اصلاحی را باز گردانید.
- در صورت رد شدن مقاله میتوانید صورت اصلاح شده‌ی آن را دوباره برای نشریه ارسال نمایید. مقاله‌هایی که درمرحله‌ی داوری رد میشوند، فقط یک بار دیگر میتوانند آن را برای این نشریه ارسال نمایند.
5- ارسال توافق نامه
6- پذیرش نهایی
بعد از ارسال توافق نامه به مدت دو هفته فرصت خواهید داشت تا فایل تِک (TeX) مربوط به صورت نهایی مقاله را برای نشریه ارسال نمایید.
7- شرکت در کنفرانس های مؤسسه
در صورت تمایل میتوانید برای ارائه‌ی مقاله‌ی خود در کنفرانس‌های مؤسسه که تاریخ آن بعداً به اطلاع میرسد اعلام علاقه مندی کنید.